Yaşam

Yenişehir Belediyesi festivalde binlerce ziyaretçiyi ağırladı

Mersin Yenişehir Belediyesi, bu yıl 8’incisi gerçekleşen Mersin Memleketler arası Narenciye Festivali’nde iki gün boyunca binlerce vatandaşı ağırladı. Şenliğe akın eden Mersinliler Yenişehir Belediyesinin hazırladığı alanda canlı müzik dinletileri ve dans şovlarıyla doyasıya eğlendi.

Adnan Menderes Bulvarı’nın kıyı şeridinde 70 bin dönümlük alan üzerinde düzenlenen 8. Mersin Memleketler arası Narenciye Şenliği iki gün boyunca binlerce ziyaretçiyi ağırladı. 100bin ton narenciye kullanılarak hazırlanan figürlerle süslenen alanda konserler, müzik dinletileri, gastroshowlar, narenciye temalı kostümlerin sergilendiği defile ve flyboard şovları üzere etkinlikler bu yıl da fark yarattı.

Yafa portakalından yapılan baklava ikram edildi

Yenişehir Belediyesi de şenlikte renkli bir alan hazırlayarak çocuklara ve yetişkinlere yönelik eğlenceli etkinlikler düzenledi. Binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Yenişehir Belediyesi, ilçeye bağlı Çavak Mahallesi’nde yetiştirilen Yafa cinsi portakaldan üretilen baklava ve limonata ikramında bulundu. Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, CHP Mersin milletvekilleri Ali Becerikli Başarır, Alpay Antmen, Cengiz Gökçel, Mezitli Belediye Lideri Neşet Tarhan, Narenciye Şenliği İcra Komitesi ve Mersin Ticaret Borsası Lideri Abdullah Özdemir ile çok sayıda sivil toplum kuruluşunun lider ve temsilcileri de Yenişehir Belediyesinin standını ziyaret etti.

Başkan Özyiğit, “Narenciye demek Mersin demek”

Yenişehir Belediye Lideri Abdullah Özyiğit de iki gün boyunca şenlik alanında vatandaşlarla buluştu. Şenliğin Mersin’in ve narenciyenin tanıtımına katkı sunduğuna dikkat çeken Lider Abdullah Özyiğit, “ Pandemi nedeniyle verilen ortanın akabinde bu yıl düzenlenen şenlik çok coşkulu geçiyor. Çok yüksek bir ilgi var, hemşehrilerimiz şenliği özlemiş. Narenciye demek Mersin demek. Mersin’in bu bedelini korumalıyız ve tanıtmalıyız. Narenciye şenliği de buna büyük bir katkı sunuyor. Elbette şenlik kapsamında düzenlenen etkinliklerle de vatandaşlarımız eğlenceli vakit geçiriyor, toplumsallaşma açısından bu da çok değerli. Yenişehir Belediyesi olarak biz de buradayız, vatandaşlarımız için hoş bir alan hazırladık. Şenliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu