Teknoloji

TEKNOFEST Gençleri Engelleri Ortadan Kaldırmak İçin Çalışıyor

TEKNOFEST kapsamında Türkiye Teknoloji Grubu (T3) Vakfı ve Türkiye Beyazay Derneği yürütücülüğünde bu yıl ikinci defa düzenlenecek olan Engelsiz Hayat Teknolojileri Yarışması’na müracaatlar devam ediyor. Toplam 210 bin TL ödülü olan yarış kapsamında özel ihtiyaçlı bireylerin akademik, toplumsal ve mesleksel hayatlarında karşılaştıkları zorlukları minimum düzeye düşürecek nitelikte sürdürülebilir çalışmalar ile ömür alanlarının kolaylaştırılması hedefleniyor.

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı “2030 Engelsiz Yaşam” vizyonu doğrultusunda geçtiğimiz yıl harekete geçen TEKNOFEST, toplumun büsbütün bütünleşmeyi amaçladığı yarış kapsamında bilhassa sıhhat, eğitim, bağımsız ömür, afet ve insani bakımdan acil durumlar için büsbütün erişilebilirliği sağlayan proje ve fikirleri yarıştırıyor.

Engellerin Ortadan Kalktığı bir dünya için teknoloji üretiyorlar

Bireylerin fizikî yetenekleri ne olursa olsun herkesin daha yeterli bir ömür sürmesine yardımcı olmak için toplumsal sorumluluk şuuruyla hareket eden gençler, yarış kapsamında daha yaşanabilir bir dünya için teknoloji üretiyorlar. TEKNOFEST Teknoloji Yarışları kapsamında düzenlenen yarışta bireylerin eşit bir halde potansiyellerini gerçekleştirebildikleri toplumsal hayatı kapsayıcı yaklaşımlar izlenerek manisiz yaşama dayanak teknolojisinde gelişmeler sağlanıyor.

Engelsiz yaşama takviye sağlayan fikirlerini teknolojiyle bütünleştiren yarışmacılar her alanda erişilebilirliği önceleyerek özgün, yerli ve ulusal kaynaklar aracılığıyla projelerini hayata geçiriyor. Teknoloji odaklı yaklaşımlar ile manilerin azaltıldığı ve herkes için büsbütün erişilebilir konseptlerin uygulandığı müsabakaya son müracaat tarihi 30 Kasım.

Sosyal ömürde manisiz projeler

Engelsiz Ömür Teknoloji alanlarında farklı temalarda projelerini üreten ekipler, eşsiz fikirlerini hayata geçirmek için teknolojinin imkânlarından faydalanıyorlar. Müsabaka kapsamında müracaatta bulunacak öğrencilerden özel ihtiyaçları olan bireylerin akademik, toplumsal ve mesleksel hayatlarında karşılaştıkları zorlukları minimum düzeye düşürecek nitelikte fikir ve çalışmalar bekleniyor. Müsabakaya, Türkiye ve yurt dışında tahsil gören tüm ilköğretim, ortaokul, lise (Açık Öğretim dahil) ve üniversite öğrencileri (Lisans, Ön lisans, Yüksek Lisans, Doktora ve Açık Öğretim dahil) ve mezunlar katılabiliyor.

Cumhuriyetimizin 100. Yılında TEKNOFEST Coşkusu Üçe Katlanıyor

Cumhuriyetimizin 100. yılında İzmir, Ankara ve İstanbul’da düzenlenecek TEKNOFEST coşkusunu üçe katlıyor. Her yıl bir evvelki yıla nazaran daha fazla müsabaka kategorisinin açıldığı ve Türkiye tarihinin en büyük ödüllü teknoloji müsabakaları olan TEKNOFEST teknoloji müsabakaları 2023’te 41 ana yarış 102 alt kategoride düzenleniyor.

Festival coşkusunu Türkiye’nin dört bir yanına taşıyan, ayakları yere basmayan tek şenlik TEKNOFEST’te yarışlara katılmak için müracaatlar www.teknofest.org web sitesi üzerinden yapılacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu