Haber

Tekirdağ Merkezli Terör Operasyonunda 16 Kişi Gözaltına Alındı

Tekirdağ merkezli 4 ilde düzenlenen terör operasyonunda 16 kişi gözaltına alındı.

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince PKK/KCK Silahlı Terör Örgütü’nün şebekelerinin deşifre edilmesi için çalışmalar sürüyor. Yapılan çalışmalarda PKK/KCK terör örgütüne İstanbul ve çevre illerden personel alımı yapanların, terör örgütünün Tekirdağ’daki kentsel gençlik yapılanmasından sorumlu olanların, yol kapatma ve yağma eylemlerine katılanların olduğu belirlendi. Tunceli-Pülümür karayolu üzerinde bölücü terör örgütü (BTÖ) üyeleri tarafından ayrıca BTÖ bünyesinde faaliyet gösterirken çeşitli terör olaylarına katılan, terör örgütü propagandası yapan ve slogan atan kişilere yönelik operasyon düzenlendi. Yurt içi ve yurt dışında yapılan örgütsel davetler doğrultusunda düzenlenen çeşitli etkinliklerde terör örgütünün lehine olan kişiler ile sosyal medya platformları üzerinden PKK/KCK terör örgütü propagandası yaptığı tespit edilen kişiler hakkında soruşturma başlatıldı.

İstanbul’da 3, Van’da 1, Ağrı’da 1 ve Tekirdağ’da 12 adreste, aralarında Marmaraereğlisi HDP İlçe Başkanı’nın da bulunduğu 17 şüpheli şahsın yakalanması, evlerinde suç ve kabahat malzemelerinin ele geçirilmesi amacıyla eş zamanlı operasyonel çalışma yapıldı. . Savcının talimatıyla toplam 16 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

Şüpheli kişilerin evlerinde yapılan aramalarda çok sayıda dijital materyal, örgütsel belge, el koyma kararı bulunan çeşitli yayınlar, örgüt posterleri ve örgüt pankartları ele geçirildi. – TEKİRDAĞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu