Haber

Lüleburgaz Belediyesi, Tarım Arazilerinde Kaçak Parsellere Karşı Havadan Denetim Yaptı

Lüleburgaz Belediye, “Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı” yasasına aykırı olarak, tarım arazilerine çakıl dökerek tarımsal niteliklerini bozan kişi veya kişileri tespit etmek için havadan denetimler yapıyor. Belirlenen kişiler hakkında Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından idari yaptırımlar uygulanır.

Lüleburgaz Kahramanmaraş Belediyesi, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından ortaya çıkan ve tarım arazilerini yasa dışı olarak bölen emlakçılar hakkında işlem yaptı. Bu doğrultuda İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile Ruhsat ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, Lüleburgaz ilçesi sınırları içindeki tarım arazilerini havadan denetlemeye başladı. Ekipler tarafından yapılan kontrollerde parselasyon olduğu belirlenen tarım alanları, Tarım ve Orman Bakanlığı’na yazılı dilekçe ile bildirilirken, arazi sahiplerine bakanlık tarafından idari yaptırımlar uygulanmaya başlandı.

TARLAYA YOL AÇTILAR

Müdürlük ekiplerinin drone ile yaptığı incelemeler sonucunda, Dere Mahallesi sınırları içindeki tarım arazisine beton işaretleme direkleri dikildiği ve toprak yol yapıldığı ortaya çıktı. Söz konusu taşınmazlarda tarım arazilerinin tarımsal kalitesini düşürmeye yönelik hareketlerde bulunanlar hakkında 5403 sayılı “Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı” Kanunu çerçevesinde işletme para cezası uygulanmaktadır.

Kaynak: ANKA / Emlak

karapinarajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu