Yaşam

Hindistan’ın ‘Oppenheimer’ seks sahnesine tepkisi: ‘Filmi bıraktım’

Christopher Nolan’ın Amerikalı fizikçi Julius Robert Oppenheimer’ın hayatını konu alan filmi “Oppenheimer”, 21 Temmuz’da vizyona girdi. Edebiyat ve ideoloji tarihinin en değerli metinlerinden biri olarak kabul edilen kutsal Hindu metni ‘Bhagavad Gita’nın sinemada göründüğü sahne Hindistan’da tepki çekti.

Bir sosyal medya kullanıcısı, “Hindular, Oppenheimer filminde Bhagwad Gita’dan bahsedilmesini kutluyor, ancak Hollywood’un Gita’ya düpedüz saygısızlığına kızgın ve şokta. Cinsel ilişki sırasında kutsal yazılardan bahsetmek saygısızlık ve ırkçılık olarak görülüyor.”

Başka bir kullanıcı şu ifadeleri kullandı:

“Seks sırasında Bhagavad Gita’yı mı okuyorsun? Bu ne saçmalık? Senaryoda tarihi açıkça manipüle ettin. O sahneden hemen sonra filmden ayrıldım. Bu utanç verici.”

SAHNENİN SİLİNMESİNİ İSTEDİ

Variety’nin haberine göre Hindistan Enformasyon ve Yayın Bakanı Anurag Thakur, bu sahnenin sinemadan kaldırılmasını talep etti.

Christopher Nolan, “Oppenheimer”ı 18 yaşına getiren seks sahnelerinin Robert Oppenheimer (Cillian Murphy) ve Jean Tatlock (Florence Pugh) arasındaki aşkı yansıtmak için gerekli olduğunu savundu.

haber-alucra.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu