Haber

Esenyurt’ta eşini taşlayan kişi kameraya yakalandı

Şahıs, kendisinden boşanmak isteyen eşinin kaldığı Esenyurt’taki babasının evine giderek eve taş atarak kaçtı. Daha önce de defalarca sokağa gelerek evi taşlayan şahsın saldırı anı kameralara yansıdı.

Olay, dün akşam saatlerinde Esenyurt Örnek Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, eşinden şiddet gördüğü için boşanmak isteyen Esra E., ailesinin yanında kalırken, eşi evin önüne gelerek eve taş atmaya başladı. Camları kırıp hakaretler yağdıran kişi daha sonra kaçtı. Esra E. ve ailesi büyük panik yaşarken, evin camları hasar gördü.

Aynı olay 4 ay önce de yaşandı.

Geçtiğimiz kasım ayında da aynı sokağa gelen takıntılı koca, Esra E.’nin kaldığı eve taşlarla saldırmış, arabasına binerek uzun süre korna çalarak mahalle sakinlerini rahatsız etmişti. Bu olayın ardından gözaltına alınan kişi daha sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

“Arnavut kaldırımıyla camları kırdı”

Apartman sakini Abdullah Baycan, saldırıların sürekli yaşandığını belirterek, “Bu kişi sürekli buraya gelip evi taşlıyor. Bu ilk olay değil, daha önce de benzer olaylar yaşanmıştı. Uzun süredir devam ediyor.” Birkaç yıl önce de havaya silahla ateş açmıştı. Bu kişi nedense hâlâ serbest. Dün gece evin camını kaldırım taşlarıyla kırdı. Alt katta arabalar var, onlar da zarar görüyor. Bazen , biz evde otururken adam silahla ateş ediyor, balkona çıktığımızda ise kaçıyor. Son zamanlarda kaldırım taşlarıyla saldırıyor. Son saldırının üzerinden 3 ay geçti, yine dün gece. “Saldırı oldu” dedi.

Evi taşlayarak şiddet uygulayan şahsın saldırı anı kameraya yansıdı. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu