Haber

CHP Milletvekili Gürer, asbestli içme suyu borularını gündeme getirdi

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’ye, “Ülke genelinde ve özellikle belediye iken köy statüsü verilen köylerde geçmişte döşenen asbestli içme suyu borularının değiştirilmesi konusunda bir çalışma var mı? “

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, kanserojen madde içerdiği bilinen asbestli içme suyu borularını Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’ye yönelttiği soru önergesiyle Meclis gündemine taşıdı. CHP’li Gürer, soru önergesinde Bakan Özhaseki’den şu soruları yanıtlamasını istedi:

“Ülke genelinde ve özellikle belediye iken köy statüsü verilen köylerde geçmişte döşenen asbestli içme suyu borularının değiştirilmesi konusunda bir çalışma var mı?

Şu anda ülke genelinde asbest malzemeden yapılmış kaç adet içme suyu borusu kullanılıyor?

Ülke genelinde kentsel dönüşüm sırasında yıkılan binalarda asbestli malzemenin toza dönüşerek solunarak çevredeki insanlara zarar vermesinin önlenmesi için yeterli önlemler alınıyor mu?

Niğde ilinde mevcut belediyelerin içme suyu şebekelerinde asbest boruları mevcut mu? Varsa değiştirilmesi düşünülüyor mu?

“Kapatılan ve köy haline gelen yerleşim yerlerinde asbestli içme suyu boruları değiştirildi mi?”

Kaynak: ANKA / Siyaset

atakumhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu