Yaşam

Yönetmen, “Noel Öncesi Kabus”un Tim Burton’ın Filmiyle Karıştırıldığı Tartışmasına Son Verdi

Herkesin yönetmenliğini Tim Burton’ın yaptığı ünlü animasyon filmiyle ilgili kafa karışıklığı, gerçek yönetmen tarafından 30 yıl sonra netleşti. Usta film yapımcısı hak ettiği takdiri almayı umuyor. Detaylar içeriktedir. ?

Kaynak: bir

Uzun yıllardır kült animasyon filmi The Nightmare Before Christmas’ın yönetmeni hakkında kafa karışıklığı yaşanıyor.

1993 yılında gösterime giren film, poster ve tanıtımlarda “Tim Burton’ın Noel Öncesi Kabusu” olarak tanıtılmıştı ancak gerçekte filmin yönetmeni Henry Selick’ti.

Amerikalı yönetmen Henry Selick, bu konudaki belirsizliğin geçmişte kendisini rahatsız ettiğini ancak artık bu durumdan rahatsız olmadığını, sinema sektöründeki pek çok kişinin onun sinemanın gerçek yönetmeni olduğunu bildiğini belirtti.

Selick, insanların filmi “Elm Sokağı Kabusu” gibi diğer korku filmleriyle karıştırmaması için filmi Tim Burton adı altında pazarlamanın mantıklı olduğunu düşünüyor.

Tim Burton, “The Nightmare Before Christmas” filminin karakterlerini ve hikayesini yarattı ve aynı zamanda filmin yapımcıları arasında yer aldı.

Henry Selick bu filmin dışında “Wendell and the Wild”, “Coraline and the Hidden World” ve “The Giant Peach” gibi değerli animasyonlara da imza atmış bir yönetmendir.

sarkikaraagacajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu