Ekonomi

Robinhood 20 dolar fiyat hedefiyle incelemeye alındı

Ticaret platformu Robinhood, perakende ticaretin yeniden canlanmasıyla KBW tarafından “piyasa performansı” notu ve 20 dolar fiyat hedefiyle incelemeye alındı.

Rapora göre perakende ticaretin ilk çeyrekte önemli bir ivme kazanması, KBW’nin Robinhood’u incelemeye başlamasına neden oldu. Firma, perakende ticaret faaliyetlerinin yoğunlaşmasıyla Robinhood‘un hisse fiyatının önemli ölçüde arttığını belirtiyor.

Perakende ticaretteki bu yükselişin süresi belirsizliğini koruyor ve KBW sürdürülebilirliği konusunda soru işaretleri yaratıyor. Araştırma raporu, perakende hisse senetlerinde ve kripto para fiyatlarında devam eden güç potansiyelinin altını çizerek perakende yatırımcıların artan katılımının devam edebileceğini ve hatta büyüyebileceğini öne sürüyor.

Ancak KBW analistleri, hisse senedinin mevcut fiyatının yeni ürün lansmanlarından beklenen faydaları ve artan normalleştirilmiş perakende ticaret faaliyeti seviyesini yansıttığı konusunda uyarıyor. Analistler, perakende faaliyetlerinde ilk çeyrekte gözlemlenen seviyelerden ılımlı bir düşüş öngörüyor ve 2025 yılına kadar kademeli bir düşüş bekleniyor.

Buna rağmen KBW, ABD’de kendi kendini yöneten aracılık sektörünün hızlı büyüme potansiyelinin altını çizerek Robinhood’u bu genişleyen pazarda gelişen bir oyuncu olarak konumlandırıyor. Robinhood’un şu anda ABD’deki kendi kendine yönetilen varlıkların yaklaşık %1’ine ve tahminen ABD’nin kendi kendine yönetilen aracılık hesaplarının toplamda yaklaşık %20’sine sahip olmasıyla, platformun müşteri tabanı olgunlaştıkça genel sektörün varlık büyümesini aşacak alana sahip.

Robinhood hisseleri Salı günü 19,20 dolardan kapanarak yılbaşından bugüne %50’nin üzerinde bir kazanç elde etti.

Bu haber ilk önce Coin Mühendisi sitesinde yayımlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu