Haber

Pencereye dayanıp eski sevgilisini nacakla tehdit eden şüpheli tutuklandı

GÜNGÖREN’de, pencereye dayanıp, eski sevgilisini nacakla tehdit ettiği görüntülere yansıyan Haşim Kara, çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

Mareşal Çakmak Mahallesi’nde annesiyle yaşayan Gönül D.’nin konutuna giden Haşim Kara, pencereye dayanıp elindeki nacakla tehditler savurduğu cep telefonu kamerasına yansıdı. İmajlar üzerine gözaltına alınan Haşim Kara emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi.

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Bakırköy cumhuriyet savcısına tabir verdikten sonra tutuklanma talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edilen Haşim Kara, “Müşteki Gönül K. ile yaklaşık 7 yıldır gönül münasebetimiz vardır. Asiye D. ise Gönül’ün annesi olur. Bir hafta 10 gün önce benden para istemişlerdi. Para vermek için Asiye D.’nin ikametine gittim. Beni ikametlerine gittiğim için şikayet edip polisi çağırdılar. Halbuki ben istedikleri parayı vermek için gittim. Gönül ile ben olayı tatlıya bağlayarak tekrar birlikte yaşadığımız konuta geldik. Kendisinin isteği ile geldiğinden annesinin de haberi vardı. Sabah olduğunda annesinin televizyon programına başvurduğunu bana söyledi. Eski imgelerimi televizyon programına vererek benim hakkımda savda bulundular. Asiye D.’nin penceresinin korkuluğu daha evvel ortamızda yaşanan olay nedeniyle ziyan görmüştü. Camı da kırıktı. Üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum. Hür bırakılmamı talep ederim” dedi. “ŞİKAYETÇİYİM” Şikayetçi Gönül K. ise savcılıktaki ifadesinde, “Haşim Kara 4,5 yıldır birlikte olduğum erkek arkadaşımdır. 2 buçuk yıldır geçimsizliğimiz arttı. Ben bu vakitlerde annemin konutuna gidiyordum. Uzunca müddettir de annemle kalmaktayım. Haşim daima beni arıyor lakin ben açmıyordum. Farklı farklı numaralardan bana ulaşmaya çalışmaktadır. Ben kendisine yanıt vermeyince tehdit içerikli iletiler atmaktadır kendisinden şikayetçiyim” dedi.

Sulh ceza hakimliği kuşkulu Haşim Kara’nın ‘Israrlı takip’ kabahatinden tutuklanmasına karar verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu