Haber

Meral Akşener, İdris Nebi Hatipoğlu’nun İYİ Parti’den istifasına saygı duyduğunu belirtti

UYGUN Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, Eskişehir Milletvekili İdris Nebi Hatipoğlu’nun İYİ Parti’den istifasıyla ilgili olarak, “İstifayı bir irade beyanı olarak görüyorum ve saygı duyuyorum. Şu ana kadar istifa eden ve ayrılan hiçbir arkadaşımız hakkında konuşmadım. İster milletvekilimiz olsun, ister üyemiz olsun, bunlarla ilgili açıklama yapıyorum.” Bu yaşanmadı. Ancak bir süre sonra genellikle insanları büyük haksızlıklarla suçlayarak -çünkü ortada bir vicdan sorunu var- konuşmalar başlıyor ve sonrasında gerekli cevapları veriyorum. Bu nedenle bugün Sayın Hatipoğlu’na saygınlığıyla başarılar diliyorum. Önemli olan benim değil, Eskişehirlilerin onu nasıl karşıladığıdır. Bu yüzden söyleyecek bir şeyim yok. Güzel olsun” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bugün Kütahya programı kapsamında Alayunt köyünü ziyaret etti. Ziyarette köy halkının sorunlarını dinleyen Akşener, bir gazetecinin İYİ Parti’den Eskişehir Milletvekili İdris Nebi Hatipoğlu’nun istifasına ilişkin sorusuna yanıt olarak şunları söyledi:

“İstifayı bir irade beyanı olarak görüyorum ve saygı duyuyorum. İstifa eden ve ayrılan hiçbir arkadaşımızla ilgili, milletvekilimiz olsun, üyemiz olsun, hiçbir zaman konuşmadım. Onlarla ilgili hiçbir açıklama yapmadım. Ancak çoğu, Zamanında -vicdan sorunu olduğu için- çok büyük haksızlıklarla suçlanıyorlar ve mühlet veriliyor.Sonra konuşmalar başlıyor, ardından gerekli cevapları verdim.Bu nedenle bugün Sayın Hatipoğlu’na haysiyetiyle başarılar diliyorum. Önemli olan benim değil, Eskişehir halkının nasıl tepki verdiğidir. Nebi Bey’in özelliği şu; bazı illerimizde trend araştırması yaptık, orada Nebi Bey ortaya çıktı. Üyelerimiz “Sırada yer alan bir arkadaşımızdır. ilk olarak şirket tarafından. Bu yüzden söyleyecek hiçbir şeyim yok. Umarım en iyi sonucu alır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu