Haber

İzmit Belediyesi SMA’lı Çocuklara Umut Olacak Kampanya Başlattı

İzmit Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, geri dönüşüm çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek SMA’lı çocuklara umut olacak. Exitcom Recycling ile birlikte yürütülecek kampanya kapsamında 1 Ağustos’tan 30 Kasım ortasına kadar toplanacak elektronik atık geliri SMA’lı çocuklara ayrılacak.

İzmit Belediyesi atık toplama ve geri dönüşüm faaliyetlerini sürdürüyor. Pek çok atığı kaynağında toplayarak geri dönüşüme kazandıran İzmit Belediyesi, bu sayede hem çevre kirliliğinin önüne geçiyor hem de Türkiye ekonomisine katkı sağlıyor. Elektronik atıklar, toplanan ve fiyatlandırılan atıkların büyük bir bölümünü oluşturmaktadır. İzmit Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, geri dönüşüm çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek SMA’lı çocuklara umut vermeye hazırlanıyor.

İzmit Belediyesi, kampanya kapsamında diğer atıklar dışında tüm kamu kurumları, okullar, hastaneler, endüstriyel tesisler, alışveriş merkezleri, işyerleri, üniversiteler ve tüm atık toplama noktalarından toplanacak elektronik atıkları da merkezde değerlendirecek. ilgili tarihlerden. Atıklardan elde edilen gelir ilçe uçlarında bulunan SMA’lı çocuklara dağıtılacak. İzmit Belediyesi, kampanya ile çocuklara maddi destek sağlamayı ve çocukların sesi olmayı hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu