Haber

İzmir’den Binbaşı’nın çağrısıyla SMA’lı bebek için 2 milyon dolar toplandı

İZMİR’de görev yapan Binbaşı Ergin Kupan’ın (42), SMA hastası kızı Parla’nın 2 milyon dolarlık tedavi masrafının karşılanması için sosyal medyadan yaptığı çağrı karşılandı. 8 aylık Parla’nın tedavisi için gereken parayı 2 günde toplama oranı yüzde 100’e ulaştı.

İzmir’de görev yapan Binbaşı Ergin Kupan ile anaokulu öğretmeni Gülşah Kupan’ın (36) 8 aylık kızı Parla’ya SMA teşhisi konulduktan sonra aile, 2017 yılı sonunda İzmir Valiliği’nin onayladığı yardım kampanyasına başladı. Kasım. Aralık ayında Kovid-19’u atlatan Parla bebek için yürütülen kampanya, baba Ergin Kupan’ın 6 Ocak’ta video daveti yapmasıyla yüzde 100’e ulaştı. SMA Tip 1 kas hastalığı olan kızı Parla için paylaştığı destek çağrısında bulunan videoda, Kupan, “Parla dünyada bu kas hastalığına yakalanan 8’inci kişi. Ben 27 yıldır bu vatan toprakları için mücadele ettim. Şimdiki mücadelem kızım Parla için. Desteklerini esirgemeyenler bugüne kadar bu zaman.” “Ve bundan sonra bize destek olacak herkesten Allah razı olsun.”

Aileden yapılan açıklamada, İzmirli baba Ergin Kupan’ın videosunun ardından tedavi için gereken 2 milyon doların dayanışmayla 24 saat içinde toplandığı belirtildi. Geç teşhis nedeniyle vücudu zayıfladığı için akciğer enfeksiyonu geçiren Parla bebeğin Dokuz Eylül Hastanesi’nden taburcu edildiğinde gen tedavisi için Dubai’ye götürüleceği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu