Yaşam

İrem Helvacıoğlu’nun Sen Anlat Karadeniz Çekiminde Karşılaştığı Kadına “Vazgeç” Dedirtti!

İrem Helvacıoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan ile Empati programına katılarak gerçek hikayelerle empati kurmaya çalıştı. Programda kendi yaşadıklarını da anlatan Helvacıoğlu, Sen Anlat Karadeniz dizisinin çekimleri sırasında yaşadıklarına hem kızdı hem de üzüldü.

İrem Helvacıoğlu, bir dönemin en çok izlenen dizilerinde rol almış başarılı bir oyuncudur.

Behzat C. Bir Ankara Dedektifi, Süper Yüzyıl, Kurtlar Vadisi Pusu, Güneşin Kızları, No: 309, Sen Anlat Karadeniz rol aldığı en bilinen diziler arasındadır.

En son Yürek Çokmazı dizisinde rol alan sevimli oyuncu, son olarak Ahmet Mümtaz Taylan’la birlikte Empati programına katıldı.

Programda Ahmet Mümtaz Taylan’ın anlattığı gerçek hikayelerle empati kurmaya çalışan Helvacıoğlu, kendi hayatından ve deneyimlerinden de bahsetti.

Yayınlandığı dönemde büyük ses getiren ve kadına şiddet içeren sahneleriyle eleştirilen Sen Anlat Karadeniz dizisinden de bahsetti.

Nefes karakterini canlandırırken manevi destek aldığını anlatan oyuncu, bu süreçte her şeyin kendisine ağır gelmeye başladığını söyledi.

Dizi boyunca İrem ile Nefes’i ayırt edememeye başladığını söyleyen Helvacıoğlu, oldukça yoğun bir iş temposu içinde olduklarını da söyledi.

Programda İrem Helvacıoğlu, dizinin çekimleri sırasında yaşadıklarını aktarırken, söyledikleri hem öfke uyandıracak hem de üzecek türden şeylerdi.

Helvacıoğlu, Sen Anlat Karadeniz çekimleri sırasında yanına uzun saçlı bir kadının geldiğini ve “Bu benim hikayem” dediğini söylüyor.

Eski kocası sürekli saçını çektiği için saçlarını kazıtan kadın, “Ben de aynı şeyleri yaşadım” dedi.

Bir gün neredeyse ölmek üzereyken boşanmaya karar verdi ve bu kararında yine ölümü göze aldı.

Boşandıktan sonra saçlarını uzatıp “Artık istediğim gibi dalgalandırabiliyorum” dedi. söz konusu.

Sen Anlat Karadeniz’de Nefes, sürekli şiddete maruz kalan ve kendi çabalarıyla hayatını kurtarmak zorunda kalan bir kadındı.

Bu nedenle kadının hikayesi İrem Helvacıoğlu’nu hem çok üzdü hem de gururlandırdı.

‘Çok acı verici bir hikayeydi ama çok farklı bir bakış açısıydı.’ aktör diyor.

Umarız tüm bu acı hikayeler son bulur. Kadınların başarılarını keyifle dinliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu