Haber

İçişleri Bakanı: Balıkesir ve Tekirdağ’da 2 Organize Suç Örgütü Bastırıldı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kafes-38″ operasyonlarında Balıkesir’de Cengiz Güven ve Tekirdağ’da Nevzat Halitoğlu liderliğindeki iki Organize Suç Örgütünün imha edildiğini belirterek, 2017 yılında örgütün elebaşlarının da aralarında bulunduğu 16 şüphelinin yakalandığını duyurdu. Operasyonlar 4 ilde eş zamanlı olarak yürütülüyor.

İçişleri Bakanı Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Kafes-38” operasyonlarında Balıkesir’de Cengiz Güven ve Tekirdağ’da Nevzat Halitoğlu liderliğindeki iki Organize Suç Örgütünün çökertildiğini kaydetti.

4 ilde eş zamanlı yürütülen operasyonlarda örgüt liderleriyle birlikte 16 şüphelinin yakalandığını bildiren Bakan Yerlikaya, operasyonlara ilişkin şu detayları paylaştı:

“Hiçbir Organize Suç Örgütü, Yüce Türk Adaletinden kaçamayacaktır. Operasyonlarımız şafak ve gün batımında kesintisiz olarak devam edecektir. Balıkesir, Burdur, Manisa ve Tekirdağ İl Jandarma Komutanlıkları, Cumhuriyet Başsavcılıkları ve Jandarma koordinasyonunda Genel Komutanlık KOM Daire Başkanlığı; “Tefecilik, Yağma, Hürriyetten Yoksun Bırakma” suçlarına karşı yürütülen KOM faaliyeti sonucunda şüphelilerin; maddi sıkıntıda olan vatandaşlara faizli borç verdiklerini, borcun vadesi geldiğinde faizi artırarak değerinin çok üstünde para istedikleri, tehdit, baskı ve şiddet kullanarak borçlarını ödeyemeyen vatandaşların araçlarına, mağazalarına, tarlalarına ve konutlarına el koydukları belirlendi. zengin ve güçlü iş adamlarını zorla gözaltına alan, gözaltına aldıkları mağdurların serbest bırakılması için ailelerinden ve tanıdıklarından yüksek fidye talep eden, aynı zamanda uyuşturucu üretimi ve ticaretinin yanı sıra silah ve mühimmat kaçakçılığı da yapan kişiler vardı.

Suçtan elde edildiği değerlendirilen 58 milyon TL değerindeki mal varlığına tedbir kararı verilmesi için çalışma başlatıldı.

Operasyonlar sonucunda; 312 senet ve 5 çek, çeşitli miktarda uyuşturucu ve yüklü miktarda para, tapu, silah ve mühimmat ele geçirildi.

Operasyonları gerçekleştiren Başsavcılığımızı ve Kahraman Jandarmamızı tebrik ediyorum. Milletimizin duaları sizinle. Suç örgütü kurarak halkımızın huzurunu bozanların peşindeyiz. “Gözlerimizi açmalarına izin vermeyeceğiz” – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu