Haber

Hindistan’da şiddetli yağış ve toprak kayması: 18 kişi öldü

Hindistan’ın Himalayalar bölgesinde 12-13 Ağustos tarihlerinde şiddetli yağış ve toprak kayması nedeniyle en az 18 kişinin hayatını kaybettiği, onlarca kişinin de enkaz altında kaldığı veya kaybolduğu açıklandı. Himaşal Pradeş eyaletinden basına yansıyan görüntülerde, heyelanda çok sayıda evin yer altında kaldığı görüldü.

Reuters haber ajansının haberine göre, heyelanın olduğu bölgede arama kurtarma çalışmaları başlatılırken, Eyalet Başbakanı Sukhvinder Singh, “Yağmurun son bir yıldır devam ettiği Himaşal Pradeş’te yine facia yaşandı. 48 saat. Eyaletin çeşitli yerlerinden ani sağanak ve toprak kayması haberleri geldi, yağış ve heyelan çok değerli can ve mal kayıplarına neden oldu” dedi.

TAPAP TACINDA EN AZ DOKUZ KİŞİ ÖLÜYOR

Şiddetli yağışların devam ettiği ilin başkenti Şimla’da bir tapınak çöktü. Eyalet başbakanı, arama kurtarma ekiplerinin dokuz kişinin cesedini bulduğunu söyledi.

Devlet yetkililerinin açıklamasına göre, devletteki okullar ve diğer eğitim kurumları kapatılarak heyelan tehdidi altındaki bireyler inançlı bölgelere tahliye edildi. Meteoroloji Dairesi, eyaletin bazı bölgelerinde 24 saatte 273 milimetre yağış düştüğünü bildirdi. (DIŞ HABERLER)

haber-armutlu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu