Haber

Haluk Bayraktar’dan Kılıçdaroğlu’na “Atatürk Havalimanı” tepkisi

CHP Genel Lideri ve yediler masasının cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı seçilirse Atatürk Havalimanı’nı ziyaret edecek. Amerikalılara teslim edeceğini açıkladı..

“AMERİKA’DA ŞİRKET SAHİPLERİ İLE YAPACAĞIZ”

Burayı uzay ve havacılık üssü yapacağını iddia eden CHP lideri, ” Peki bunu kiminle yapacağız gerçekten çok değerli ve sorulması gereken bir soru. Merkezin kurulması ve geliştirilmesi için gerekli çalışmaları Amerika’da dünyaca ünlü Sierra Nevada (SNC) firmasının sahipleri ile birlikte gerçekleştireceğiz.’ sözlerini dile getirdi.

“NURİ DEMİRAĞ’IN UÇAĞINI TOPRAĞA GÖMEN ANLAYIŞ HİÇ DEĞİŞMEDİ”

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda Atatürk Havalimanı’nı Sierra Nevada’ya (ABD) devredecek SNC) şirketi sahiplerine teslim edeceğini açıklayan Yedi Levhalar’ın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na tepki gösterdi.

Hala ‘en iyisini’ Türklerin değil ABD şirketlerinin yapabileceğini düşünmek…‘ Bayraktar,’ dedi Nuri Demirağ’ın uçaklarını gömen zihniyet hiç değişmedi.dedi.

Bayraktar’ın Twitter hesabından yaptığı paylaşım şöyle:

“Bir milyondan fazla gencin yarıştığı, dünyanın en iyi Milli Teknoloji Projelerinin sergilendiği TEKNOFEST’e ev sahipliği yapan Atatürk Havalimanı’nın bir ABD firmasına verilmesi fikri…

Hala “en iyisini” Türklerin değil, ABD şirketlerinin yapabileceğini düşünmek…

Nuri Demirağ’ın uçaklarını toprağa gömen zihniyet hiç değişmedi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu