Haber

Galatasaray’da transfer çalışmaları başladı

Spor 2022-23 sezonunu Toto Muhteşem Lig’de tamamlayan Galatasaray, transfer için çalışmalara başladı. BeIN Sports’a röportaj veren Erden Timur, transferle ilgili sorulara net cevaplar verdi.

VURGULANAN ICARDI’NİN STATÜSÜ

Sezon başında PSG’den kiralanan Mauro Icardi’nin transferinin hiç de kolay olmadığına değinen Timur, yıldız futbolcuya Arabistan ve önemli kulüplerden teklifler geldiğini söyledi.

İşte Timur’un açıklamaları:

“BEYEFENDİNİN ANLAŞMASI MUTLAKA YAPILMALIDIR”

“Fenerbahçe ve Galatasaray birbirlerinin elinden oyuncu alıyorsa karşı tarafın bileğini burkuyorlar ama bu kulübün çıkarlarına aykırı. ‘Galatasaray giderse alır, almadan dönmez’ bu tip şeyler hep olur. kulüplere zarar.keşke kulüpler arasında centilmenlik anlaşması olsa ama ben pek mümkün görmüyorum.diğer kulüp girmemeli.

“ICARDI’NİN GERÇEKLERİNİ GÖRMEK ZORUNDAYIM”

Hepimiz Icardi’nin kalmasını istiyoruz. Kolay olmayacağını bilmelisiniz, gerçekçi olmalısınız. Bu dönem kendisine başka şeyler de kattı ve daha önce görmediğimiz bir Icardi’yi izlettirdi bize. İlk forveti olmayan değerli takımlar var, bir de Suudi Arabistan gerçeği var. Bunlar gerçek, taraftarlarımız yanlış anlamasın. Icardi için elimizden gelen her şeyi yapacağız.

“30 MİLYON KİŞİNİN BEKLENTİSİNİ DÜŞÜNMEK GEREKİYOR”

Şampiyonlar Ligi takımı kurup ön elemelere mi gitmemiz gerekiyor yoksa ön elemeler için yeterli kadro oluşturup ileri dönemde grubu geliştirmemiz mi gerekiyor? Bu konuda zor bir ikilem içindeyiz. Ön elemeler için iyi bir kadro kurmak istiyoruz. Kadromuzun artık bir omurgası var. Karar verirken 30 milyon insanın beklentilerini ve kulübün geleceğini düşünmek zorundayız.

“CUMHURBAŞKANIMIZ BENİ ALDATTI”

Başkanımıza ‘Para umurumda değil, yöneticilerle konuşmam, sadece Florya’ya bakarım’ dedim ve kabul ettim, o da ‘Tabii tabii’ dedi. İlerleyen süreçte ‘Bak abi beni kandırdın’ dedim, o da ‘Ben ne diyecektim’ dedi. Hocamız göreve geldikten sonra ilk listesinde sadece 2 oyuncu aldık, ardından yeni listeye eklenen isimler oldu. Bu iki oyuncu Seferovic ve Oliveira idi.

“11 KG VERDİM”

Benim için başarı gerçek bir kavram değil. Başarısızlık ya da başarı korkusuyla bu görevi gönülsüzce yapmadım. Seçildikten sonra 5-6 ayda 11 kilo verdim. Görevi hakkıyla yerine getirmeyince hazmedemiyor insan.”

niziphaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu