Haber

FETÖ’nün ‘ev ablası’ olduğu iddia edilen sanık hakkında Adana’da dava açıldı

Adana’da, FETÖ’nün “ev ablası” olduğu iddia edilen sanık hakkında, “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Hakkında adli kontrol tedbiri uygulanan E.Ş. Savcılığın yürüttüğü soruşturma tamamlandı.

Sanık hakkında “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 15 yıla kadar hapis cezası talep eden iddianame, Adana 11. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

İddianamede, hakkında FETÖ soruşturması yürütülen tanık ET’nin ifadelerine yer verildi.

EŞ. Örgüt elebaşı ile sohbet toplantılarına katıldıklarını iddia eden tanık ET, “Örgüt elebaşına ait kitaplar evde okunuyordu. Sanık, örgüt içinde ‘ev ablası’ gibi davranarak tüm işlemleri yürütüyordu. evle ilgili işler.” dedi.

İddianamede, E.Ş.’nin örgüt üyeliği nedeniyle haklarında dava açılan kişilerle irtibatının belirlendiği ve örgütün düzenlediği yurt dışı gezisine katıldığı belirtildi.

Sanığın, örgütün “özel imamları”nın talimatıyla hareket ettiği, örgüt yurduna davet ettiği öğrencileri üniversiteden mezun olduktan sonra bile takip ettiği, FETÖ’nün kullandığı gizli iletişim programlarından “Coco”yu telefonuna yüklediği, Örgütsel yazışmalarda adı FETÖ’yle ilişkilendirilerek “ev ablası” olarak anılıyor. Konutların ihtiyaçlarını karşıladığının belirtildiği iddianamede, E.Ş.’nin “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 7 yıl 6 aydan 15 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi. organizasyon”.

Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen sanığın duruşmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

kurucasilehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu