Ekonomi

Domo hisseleri, kazançların analist tahminlerini kaçırmasıyla %9 düştü

SILICON SLOPES, Utah – Domo, Inc. (NASDAQ:DOMO) mali ilk çeyrek sonuçlarını -$0.33’lük hisse başına düzeltilmiş net zarar ile açıkladı ve bu rakam analist tahmini olan -$0.23’ün altında kaldı.

Şirketin geliri 80,1 milyon $’a ulaşarak 79,51 milyon $’lık konsensüs tahminini hafifçe aştı. Hafif gelir artışına rağmen, hisse senedi fiyatı kazançların kaçırılması nedeniyle %9,5 oranında keskin bir düşüş yaşadı.

Şirketin toplam geliri geçen yılın aynı çeyreğine göre %1’lik mütevazı bir artış gösterirken, abonelik gelirleri de %1 oranında arttı. Ancak, faturalandırmalar yıllık bazda %7’lik bir düşüş yaşadı.

Domo’nun CEO’su Josh James, şirketin veri ve yapay zeka ortamındaki rekabetçi konumunu güçlendirmeye yönelik stratejik önceliklerine duyduğu güvenin nedenleri olarak “iş ortağı işbirlikleri, tüketim ivmesi ve çok kullanımlı vaka müşterileri gibi stratejik girişimlerimizden gelen ilk sinyalleri” göstererek iyimserliğini koruyor.

İleriye dönük olarak Domo, 2025 mali yılının ikinci çeyreği için 76,0 milyon ila 77,0 milyon dolar aralığında bir gelir beklentisi sundu. Bu aralığın orta noktası olan 76,5 milyon dolar, analist konsensüsünün altında kalıyor. Ayrıca şirket, 38,4 milyon adet ağırlıklı ortalama hisse senedine dayanarak hisse başına düzeltilmiş net zararın -0,26 ila -0,30 dolar arasında olacağını öngörüyor.

Şirketin GAAP faaliyet marjı bir önceki yıla göre yüzde 2 puan azalırken, düzeltilmiş faaliyet marjında yüzde 7 puanlık daha önemli bir düşüş görüldü. Domo bu çeyreği 61,2 milyon dolar nakit, nakit benzerleri ve kısıtlı nakit ile tamamladı.

Domo’nun son başarıları arasında beş Dresner Danışmanlık Hizmetleri 2023 Teknoloji İnovasyon Ödülü kazanması ve çeşitli pazar araştırmalarında üst üste en iyi satıcı olarak sıralanması yer alıyor. Ayrıca şirket, üst üste yedinci kez Women Tech Council Shatter Listesinde yer almıştır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu