Yaşam

Depremzedeler Mola Evi’nde moral buluyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Mola Konutları, deprem bölgesinden şehre gelen özel ihtiyaç sahibi bireyleri ağırlayarak ailelere büyük kolaylık sağlıyor. Depremzedeler için sosyal becerileri geliştirici etkinlik, aktivite ve oyunlar düzenlenmektedir.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı Kepez ilçesindeki Demirgül Mola Rezidans, Muratpaşa ilçesindeki Falez Mola Rezidans ve Konyaaltı ilçesindeki Pınarbaşı Mola Rezidansları ile özel şahıs ailelerine özel zaman geçirme imkanı sunuluyor. ihtiyaç. Mola Evleri’nde kaldıkları süre boyunca diğer akranları ile sosyalleşebilecekleri, ilgi, beceri ve yetenekleri doğrultusunda kaliteli zaman geçirebilecekleri özel gereksinimli bireyler için etkinlikler düzenlenmektedir.

EĞİTİCİ VE EĞLENCELİ AKTİVİTELER

Mola Konutları da Büyükşehir Belediyesi’nin tüm birimleri gibi 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta 11 ili etkileyen deprem felaketi nedeniyle deprem bölgesinden Antalya’ya gelen depremzedelere hizmet veriyor. Pınarbaşı Mola Evi’ne deprem bölgesinden 20 ve 6 yaşlarında iki otistik birey geliyor. Mola Evi’nde görevli öğretmenler eşliğinde Kahramanmaraş ve Hatay İskenderunlu otizmli bireyler için eğitici ve eğlenceli etkinlikler düzenleniyor.

MORAHANE BENİM VE OĞLUM İÇİN MORAL OLDU

20 yaşındaki otizmli oğlu Hüseyin Dağlı ile birlikte Kahramanmaraş’ın Afşin İlçesinden.
Antalya’ya gelen anne Yasemin Dağlı, “Deprem korkunçtu, bir daha hatırlamak istemiyorum. Zor zamanlar geçirdik. Antalya’ya geldikten sonra Büyükşehir Belediyesi’nin böyle bir yeri olduğunu öğrendim. Öğretmenleriyle keyifli vakit geçirdiği Hüseyin’i sabah saatlerinde otobüsle evinden alırlar. Kendi gözlerimle gördüm, herkes oğlumla çok ilgileniyor. Hüseyin’in de burada olması çok keyifli, hem kendisine hem de bana moral oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i Antalya’ya gelmeden önce tanımıyordum ama burada çok güzel şeyler yaptığını gördüm. Bu hizmet için teşekkür ederim” dedi.

DEPREMDE KARDEŞLERİMİZE BÜYÜK OLDUK

Pınarbaşı Mola Lojman Sorumlusu İsa Ayanoğlu, depremzedelerin ailelerinin özel ihtiyaçlarını sahiplendiğini belirterek, “Molaevi’nden hizmet veren Hatay ve Kahramanmaraş’tan gelen depremzedelerimiz var. Ücretsiz hizmetle evlerinden alınan depremzedelerimiz için öncelikle sağlık çalışanlarımız tarafından sağlık görevlilerimiz tarafından denetlenmektedir. Ardından uzmanlarımız eşliğinde eğitici etkinlikler ve oyunlar düzenlenir. Aileler de çocuklarını inançla bırakarak kendilerine zaman ayırabilirler. Ayrıca Demirgül, Falez ve Pınarbaşı Mola Konutları’nın huzurlu, inançlı ve keyifli ortamında 391 farklı engelliye 15.885 kez hizmet verilmiştir.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haberyalvac.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu