Ekonomi

Cadence hisseleri, ilk çeyrek gelir ve kazanç beklentilerini aşmasına rağmen düştü

Cadence Design Systems (CDNS) ilk mali çeyrek için beklentileri aşan kazanç ve gelir açıkladı. Şirketin 2024 mali yılının tamamı için öngörüsü, finansal analistler tarafından sağlanan ortalama tahminle uyumlu.

CDNS’nin hisse senedi fiyatı, borsa kapanışını takip eden uzun işlem süresi boyunca %8’in üzerinde düşüş gösterdi.

Tasarım otomasyonu için yazılım konusunda uzmanlaşan şirket, hisse başına 1,17 dolar kar bildirdi ve bu rakam ortalama analist tahmini olan 1,13 dolardan daha yüksekti. Cadence ayrıca bu çeyrekte elde ettiği gelirin 1 milyar dolar olan beklentilerin üzerinde, 1,01 milyar dolar olarak gerçekleştiğini bildirdi.

Belirli giderler için yapılan ayarlamalardan sonra kar marjı çeyrek için %38 olarak gerçekleşti; bu oran bir önceki yılın aynı çeyreğinde bildirilen %42’den daha düşük ancak yine de tahmin edilen %37,1’den daha yüksek.

Cadence, 2024 mali yılının tamamı için hisse başına kazancının 5,88 ila 5,98 dolar arasında değişeceğini tahmin ediyor ki bu da ortalama analist tahmini olan 5,94 dolar ile uyumlu.

Şirketin mali yıl için öngörülen gelirinin 4,56 milyar dolar ile 4,62 milyar dolar arasında olacağı tahmin edilirken, ortalama analist tahmini 4,591 milyar dolar.

Şirketin Mali İşler Müdürü John Wall, “İlk çeyrekteki mükemmel performans, müşterilerimizi ve ortaklarımızı destekleyen teknolojide süregelen liderliğimizin ve Cadence ekibinin güçlü performansının bir kanıtıdır” dedi.

Wall sözlerini şöyle sürdürdü: “İlk çeyrekte rekor düzeyde yeni sipariş aldığımızı ve şu anda yaklaşık 6.0 milyar dolar olan birikmiş işlerimizin rekor düzeye ulaştığını bildirmekten memnuniyet duyuyorum.”

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu