Haber

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden karatecilere 4 madalya

BURSA (İGFA) – Balıkesir Karesi Şehit Turgut Solak Spor Salonu’nda düzenlenen etkinlikte Bursa Büyükşehir Belediyespor karatecileri 4 madalya kazanırken, kulübün bir sporcusu da Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek Milli Takım’a girmeyi başardı. 55 ilden 1800’ün üzerinde sporcunun madalya için mücadele ettiği Türkiye Şampiyonası’nda, Bursa Büyükşehir Belediyespor’dan Elif Güneş, U21 +68 kilo kategorisinde ikinci olarak gümüş madalyanın sahibi oldu.

Büyük heyecanın yaşandığı etkinlikte Bursa Büyükşehir Belediyespor’dan Zeynep Söylemez gençler +66 kilo kategorisinde üçüncü, U21 +84 kilo kategorisinde Umut Eren Gündoğ ve U21 kata kategorisinde Enes Sad Beşbadem üçüncü olmayı başardı. Şampiyonada kulübün bir diğer sporcusu Buyruk Buğra Gencan da U21 84 kg kategorisinde Türkiye beşincisi olarak Milli Grup elemelerine katılma hakkı kazandı.

Türkiye Şampiyonası’nın ardından yapılan Milli Takım seçmeleri sonunda Buyruk Buğra Gencan tüm rakiplerini yenerek Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek Milli Takım kadrosuna girmeyi başardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu