Ekonomi

Axonics R20 sistemi CE İşareti onayı aldı

IRVINE, Kaliforniya – Mesane ve bağırsak disfonksiyonu tedavilerinde uzmanlaşmış bir tıbbi teknoloji firması olan Axonics, Inc. (NASDAQ: AXNX), Avrupa pazarını etkilemeye aday bir gelişme olan Axonics R20™ şarj edilebilir sakral nöromodülasyon (SNM) sistemi için CE İşareti onayı aldığını duyurdu.

En az 20 yıllık bir işlevsel yaşam beklentisine sahip olan R20 nörostimülatör, hastalara yeniden şarj etme sıklığında önemli bir azalma sunarak her 6 ila 10 ayda bir yalnızca bir saatlik şarj gerektiriyor. Cihaz, selefi Axonics R15™’in 5cc’lik kompakt form faktörünü koruyor ve bir uçlu uç ve kullanıcı dostu bir hasta uzaktan kumandası ile birlikte geliyor. Ayrıca, R20 sistemi gelişmiş programlama özellikleri ve daha geniş MR uyumluluğu sunuyor.

Axonics CEO’su Raymond W. Cohen, aşırı aktif mesane rahatsızlığı olan bireyler için dayanıklı ve etkili bir çözüm sağlamayı amaçlayan R20’nin geliştirilmesinde hasta deneyiminin kilit bir odak noktası olduğunu vurguladı. Bu yeniliğin ABD’de ve uluslararası alanda pazarın büyümesine katkıda bulunacağına olan inancını dile getirdi.

R20’nin Avrupa satışlarının Nisan ayı ortasında başlaması bekleniyor. Sistem daha önce Ocak 2023’te ABD Gıda ve İlaç Dairesi’nden (FDA) ve Aralık 2022’de Sağlık Kanada’dan onay almıştı.

Axonics, Financial Times’ın 2023 yılında Amerika’da en hızlı büyüyen şirketler listesinde ikinci sırada yer alarak büyümesiyle tanınıyor. Şirketin nöromodülasyon sistemleri ve Bulkamid® hidrojeli, üriner ve fekal inkontinanstan muzdarip yetişkinler için tedavi seçenekleri sunarak tıp camiasında önemli bir ihtiyacı karşılamaktadır.

Bu duyuru bir basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu