Haber

AK Parti’nin Atatürk Havalimanı’nda Düzenlenen ‘Büyük İstanbul Buluşması’na Kaç Kişi Katıldı?

AK Parti’nin Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nde düzenlediği ‘Büyük İstanbul Buluşması’ gündemin öne çıkanlarından biri oldu. 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere bir hafta kala düzenlenen miting, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasıyla başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi rakamlara göre mitinge 1 milyonu aşkın vatandaş katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mayıs seçimleri öncesi İstanbullularla bir araya geldi. AK Partili İstanbul seçmeni mitinge ilgi gösterdi.

7 Mayıs Pazar günü öğle saatlerinde başlayan mitinge İstanbul’un birçok semtinden insanlar geldi.

12 bin 600 işçinin görev yaptığı miting alanına 15 farklı noktadan giriş imkanı verildi. Bölgede 120 hela, 40 çeşme ve 80 cami yapılmıştır.

Saat 11.00 itibari ile vatandaşların alana girmeye başladığı miting gündemin öne çıkanlarından biri oldu. Türkiye sahne haritası konseptiyle hazırlanan miting platformunda Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın fotoğrafı ile ‘Türkiye size emanet’ ve ‘Türk Asrının Zamanı Hakikat Adamıdır’ sözlerine yer verildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi rakamlara göre 1 milyon 700 bin kişinin geldiğini açıkladı.

“İstanbul’da doğduk, İstanbul’da belediye başkanı olduk, başbakanlığa yürüdük, cumhurbaşkanlığı yaptık ve bu yürüyüşü birlikte yaptık. İstanbul bugün haykırıyor, 14 Mayıs’ta birini emekli edeceğiz. Resmi rakamlara göre mitinge 1 milyon 700 bin kişi katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu